Hajduk živi vječno!!!

04.08.2019.

NOVA TRI BODA: Hajduk uvjerljiv protiv Lokomotive

tri za tri boda

"Hajduk je u sklopu trećega kola Prve HNL na Poljudu svladao Lokomotivu s 3:0. Strijelci su bili Mijo Caktaš, Samuel Eduok i Dario Nejašmić, a posebno se istaknuo nigerijski nogometaš Eduok koji je asistirao za prvi i postigao drugi pogodak na Poljudu. Nakon tri kola Hajduk ima isto toliko pobjeda te se s Dinamom i Rijekom izjednačio na prvome mjestu ljestvice HNL-a.

Hajduk je stopostotan nakon tri kola, a Lokomotiva nakon zaslužene pobjede Bijelih na začelju ljestvice. Premda su gosti u prvom poluvremenu imali svojih obećavajućih situacija, Hajduk je zapravo sve riješio od 40. do 43. minute na inspiraciju i potentnost Samuela Eduoka koji je najprije asistirao Caktašu, a potom i sam zabio pogodak za 2:0.

U nastavku smo još vidjeli lijep pogodak za kraj priče koji je postigao Nejašmić. Uglavnom, Hajduk je nakon tri kola među vodećom trojkom, a trener Damir Burić ih je evidentno podignuo nakon ispadanja od Gzire United.

Hajduk je počeo napadački, ali prvu opasnu akciju, i to kakvu, imala je Lokomotiva kada se u šestoj minuti prema vratima Bijelih, a s ruba kaznenoga prostora je zapucao Kastrati, no još je bila bolja obrana Tomislava Duke koji je za ovu utakmicu uskočio među vratnice umjesto ozlijeđenoga Josipa Posavca. Kastrati je brz kao vihor, ali Duka ga je zaustavio u namjeri, a odbijenu loptu Hajdukova je obrana sačuvala.

Imao je Hajduk nakon toga nekih obećavajućih akcija, nakon kornera Eduoka nitko nije uspio šutirati, a malo poslije u prodoru je bio Caktaš koji je ukrao loptu, ali se obrana Lokomotive nekako izvukla da ne bude veće opasnosti. U 20. minuti je Hajduk složio brzu akciju, a Eduok je zapucao sa 17 metara, no lopta je pogodila blok Lokomotivinih igrača. Neke nove elemente vidjeli smo u igri Bijelih, pa su tako Eduok koji je startao desno i istureni Jairo znali mijenjati mjesta, a Hamza bi znao doći dosta naprijed, dok bi se Caktaš povukao otraga.

Ispala je zatim lijeva strana Hajdukove obrane koju su izigrali Kastrati i Karačić, a nakon ubačaja iz dobre pozicije slabo je pucao Budimir. Kastrati je ponovno bio u glavnoj ulozi nakon pogreške Juranovića, lopta je došla do njega, no s udaljenosti nije dobro pucao, možda je mogao još više ići prema naprijed. Na drugoj strani Hajduk je mogao nešto nakon Eduokova kornera, ali je Simićev šut s osam metara prošao par metara od vrata. Malo zatim Dolčekov centaršut prebacio je Jaira.

Salve zvižduka čule su se u 34. minuti nakon prodora Eduoka koji je u konačnici završio na travi, potom je pucao Caktaš, a Bijeli su tražili penal, no za Bebeka je sve bilo po propisima, jer nije bilo ruke. Ubrzo je Hajduk imao slobodni udarac sa 25 metara, no Caktaš je pogodio živi zid. Veliku prugodu imala je Lokomotiva u 39. minuti, nakon kornera je vrlo dobri Karačić pogodio vratnicu,a Datković promašio nakon što se lopta odbila. A onda je Hajduk poveo iz kontre, stigao do pogotka koji im je u tom trenutku jako trebao, da bi uskoro postigao i drugi potpuno šokiravši Lokomotivu koja je imala bolje prigode do tada. Bilo je to uragansko razdoblje Hajduka, još je jednom pucao Eduok nakon dodavanja Nejašmića, a Hajduk tražio još jedan penal nakon starta na Caktašu, no Bebek se nije oglašavao, procijenio je da je intenzitet za kaznu nedovoljan.

Drugo poluvrijeme počelo je posebnom koreografijom Torcide u povodu današnjega obilježavanja Oluje zbog čega su navijači na sjeveru pobrali pljesak ostatka stadiona. Od zbivanja na terenu s početka nastavka vrijedan spomena je pokušaj Jradija koji je osujetio Grbić pravovremenim izlaskom s vrata. Sve dvojbe oko pobjednika riješio je mladi Nejašmić fenomenalnim udarcem za 3:0 kada je Lokomotiva u potpunosti potopljena i prikovana za dno."

HAJDUK - LOKOMOTIVA 3:0 (Caktaš 40', Eduok 43', Nejašmić 57')

HAJDUK: Duka - Dolček, Simić, Ismajli, Juranović - Nejašmić, Hamza - Eduok, Caktaš, Jradi - Jairo

LOKOMOTIVA: Grbić - Datković, Marković, Kolinger, Karačić - Cokaj, Assane - Tolić, Uzuni, Kastrati - Budimir